از مهمترین مزایای این محصول ، می توان به سرعت بالای تولید اشاره نمود همچنین ساخت این نوع سپتیک تانک فاضلاب بهیچ عنوان وابسته به پارامتر سردی و گرمی هوا و شرایط جوی نخواهد بود و براحتی میتوان ظرف مدت یک هفته تا 500 مترمکعب را در کارخانه تولید و به محل کارگاه و یا پروزه جهت نصب و بهره برداری همزمان ارسال نمود.

سپتیک تانک فاضلاب ساخت در محل نیز دارای مزایایی از جمله صرفه اقتصادی می باشد در بسیاری از پروژه ها ، که استفاده از سپتیک تانک فاضلاب تولید و مونتاژ شده در کارخانه میسر نیست و حتما می باید سپتیک تانک فاضلاب بصورت دمونتاژ به محل مورد نظر منتقل و در آنجا عملیات تولید انجام گیرد و همچنین پروژه هایی که قرار است این محصول علاوه بر انجام وظیفه خود بصورت ایستگاه پمپاژ عمل نماید از سپتیک تانک SMC استفاده خواهد گردید .

نوع دیگر سپتیک تانک فاضلاب که بصورت آماده تولید و جهت نصب به محل پروژه منتقل می گردد سپتیک تانک فاضلاب پیش ساخته بتنی می باش د. این نوع بصورت استوانه عمودی تولید و به بازار عرضه می گردد . قطر این 1.2 متر و 1.6 متر و 2 متر می تواند باشد که هر چقدر قطر سپتیک تانک فاضلاب بتنی آماده بزرگتر باشد قیمت گندانبار بالاتر می رود . حداکثر حجم این نوع گندانبار که می تواند در کارخانه تولید و روانه بازار گردد 20 مترمکعب می باشد.

آئین نامه ایمنی مخازن ماده 1 : از ايجاد هرگونه معبر، تاسيسات، ساختمانهاي اداري و مسكوني و ‏پاركينگ روي مخزن زيرزميني خودداري گردد .

نصب سپتیک تانک فاضلاب‏

سپتیک تانک فاضلاب

سپتیک تانک فاضلاب آماده بدلیل ساخته شدن در محیط کارخانه و نصب بصورت مجزا توسط تیمی به جز تیم تولید محصول ، می باید دارای محدودیت ها و سخت گیری هایی در نصب باشد. سپتیک تانک پیش ساخته اصولا نباید زیر معبر خیابان ها و سایر معابر عمومی نصب گردد.

سایر مواردی که در نصب سپتیک تانک اماده باید مورد استفاده قرار گیرد عبارتند از:

1-نصب بصورت دفنی
2-نصب بصورت سطحی ( روی زمین )
3-نصب بصورت هوایی
در هر سه حالت نصب، اصول و استانداردهایی وجود دارد که در صورت عدم رعایت آنها مشکلاتی پیش آمده و نمی توان از سپتیک تانک فاضلاب بهره برداری کامل و صحیحی داشت . لذا این شرکت در راستای سیاست مشتری مداری و حمایت فنی همه جانبه از مشتری خود اقدام به تدوین این دستورالعمل نموده تا با کاهش و از بین بردن موارد مشکل ساز باعث رضایت مندی بیش از پیش مشتریان گردد.
در اینجا به موارد مهمی که باید در نصب این مخزن رعایت گردد اشاره شده است. این دستورالعمل بر پایه استانداردهای جهانی و تجربیات شرکت های بزرگ اروپایی و آمریکایی طی سال ها فعالیت در این زمینه و همچنین تجربیات شرکت در اجرای پروژه های خود نوشته شده و مطمئنا کمک شایانی در جهت اجرای صحیح عملیات نصب و بهره برداری این نوع محصولات خواهد داشت. ولی مسلما این دستورالعمل جایگزین استانداردهای نصب سپتیک تانک فاضلاب نمی گردد .
1-    نصب سپتیک تانک فاضلاب به صورت دفنی :
در زیر موارد مهم ولازم جهت دفن سپتیک تانک های تولیدی این شرکت در درون زمین آورده شده است:
الف) آماده سازی چاله نصب  :
از مهمترین مراحل دفن سپتیک تانک زیرزمینی ، آماده سازی چاله نصب قبل از قرار دادن سپتیک تانک در آن است.
درباره آماده سازی چاله نصب رعایت موارد زیر ضروری است:
چاله باید عاری از قطعه سنگ ها و اشیای سخت با ابعاد بزرگ باشد.
حتما باید شیب کف چاله صفر باشد.
اگر خاک چاله استحکام لازم جهت تحمل وزن سپتیک تانک فاضلاب را داشته باشد، خاک مربوطه متراکم می شود (با تراکم حدود %95) و در غیر اینصورت باید از بتن برای کف چاله استفاده کرد.
در صورت بتن ریزی کف چاله، باید حداقل، بتنی به ارتفاع 10- 15 سانتی متر ریخته شود.
ابعاد محدوده آماده سازی شده زیر مخزن (چه خاک متراکم شده، چه بتن) از طول و عرض حتما باید حدود 1 متر بزرگتر از ابعاد خود مخزن باشد.
دیواره های چاله کمی شیب دار باشند، که به هنگام کار کردن درون چاله خطری از بابت ریزش خاک به درون چاله وجود نداشته باشد.

سپتیک تانک فاضلاب
 اخطار! در صورت رعایت موارد فوق، خاک زیر سپتیک تانک فاضلاب دچار نشست شده و باعث آسیب دیدن مخزن خواهد شد.
ب) جابجایی صحیح سپتیک تانک فاضلاب :
سپتیک تانک تولیدی این شرکت با رعایت اصول لازم در کارخانه بارگیری شده و تحویل مشتری می گردند. لذا لازم است هنگام تخلیه بار و همچنین انتقال مخزن به درون چاله و جاسازی آن در چاله حتما مواردی رعایت شود تا سپتیک تانک صدمه نبیند. اهم موارد به شرح ذیل می باشند:
هنگام بلند کردن سپتیک تانک از روی وسیله نقلیه، حتما از جاقلابی های تعبیه شده روی سپتیک تانک استفاده گردد.
هنگام برداشتن سپتیک تانک از روی وسیله نقلیه و همچنین موقع انتقال آن به درون چاله همیشه تعادل سپتیک تانک حفظ گردد.
سپتیک تانک تولیدی این شرکت دارای پایه هستند بنابراین گذاشتن سپتیک تانک روی زمین یا درون چاله حتما به آرامی صورت پذیرد.
ج) وصل کردن اتصالات سپتیک تانک:
تمام انشعابات ورودی و خروجی سپتیک تانک فاضلاب بعد از جایگذاری مخزن در چاله وصل می شوند. البته جهت سهولت در فرآیند خاک ریزی و متراکم کردن خاک می توان انشعابات را مرحله به مرحله وصل کرد ولی در صورت باز ماندن سر انشعابات در مراحلی از دفن، باید مراقب بود که از جای انشعابات خاک وارد سپتیک تانک نشود.
حتما باد دقت نمود که روی لوله های انشعابات، خاک با حجم زیاد یکدفعه ریخته نشود و یا حتی در این بخش ها از آجر و بتن بابت حفاظت استفاده گردد که مانع هر گونه فشار به این مناطق شود.
د) پر کردن اطراف سپتیک تانک:
جهت سهولت در پر کردن اطراف سپتیک تانک و انجام صحیح عمل کمپکت، حتما دور تا دور سپتیک تانک فضایی در حدود 5/0 متر وجود داشته باشد.
برای پر کردن زیر مخزن و اطراف سپتیک تانک می توان از مصالح زیر استفاده کرد:
• شن و ماسه درشت (Coarse sand or squeegee)
• شن نخودی (Pea gravel)
• خرده سنگ ها (Crushed and screened rock chips)

سپتیک فاضلاب

2 – نصب سپتیک تانک فاضلاب به صورت سطحی (روی زمین):
محل استقرار سپتیک تانک فاضلاب حتما همانند مراحل آماده سازی کف چاله (نصب دفنی)، مهیا گردد .
اگر قرار است اطراف مخزن تا ارتفاع مشخصی با مصالحی مانند خاک یا شن پر شود بهتر است از موارد عنوان شده در قسمت نصب دفنی نیز رعایت گردد.
موارد مربوط به جابجایی نیز مثل موارد قبل رعایت گردد.
اگر تسمه هایی جهت حفظ کامل تعادل مخزن روی آن انداخته شده و محکم می شوند باید حتما تسمه ها از جنسی باشند که به سطح سپتیک تانک صدمه نرسانند.
اگر سپتیک تانک در نواحی گرمسیر مثل جنوب ایران به صورت زمینی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، سایبانی جهت کاهش حرارت تابیده شده به مخزن تصفیه فاضلاب در نظر گرفته شود.

3 – نصب سپتیک تانک فاضلاب  به صورت هوایی :
در نصب هوایی باید فوندانسیون اجرا شده، چه بتنی و چه فولادی، توانایی تحمل وزن سپتیک تانک فاضلاب پر و تمام بارهای دینامیکی وارده را داشته باشد.
تمام موارد گفته شده در بخش های قبل که مربوط به این بخش نیز می شوند در اینجا لازم الاجرا هستند.

سپتیک تانک فاضلاب عمودی

همانطورکه قبلا بیان نمودیم سپتیک تانک فاضلاب دستگاهی است که برخی از کارفرمایان بدلیل برطرف نمودن مشکلات زیست محیطی ناچار به استفاده از آن قبل از بهره برداری و اغلب همزمان با بهره برداری از پروژه می باشند . وظیفه اصلی سپتیک تانک فاضلاب اعم از سپتیک تانک افقی و سپتیک تانک عمودی ، تصفیه فاضلاب تا حداکثر 63% آلودگی اولیه می باشد .

سپتیک تانک فاضلاب عمودی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که فاضلاب خروجی از منبع تامین فاضلاب می بایست در سپتیک تانکی سر ریز شود که فضای کافی در راستای طول و عرض وجود نداشته باشد . در این صورت سپتیک تانک فاضلاب عمودی می تواند بصورت استوانه ای عمودی طراحی و تولید شود تا بتواند ذرات معلق درون فاضلاب را ته نشین نموده و از طریق به جریان انداختن فعالیت باکتری های بی هوازی تمامی این جامدات را تبدیل به مابع نموده و تحویل چاه جذبی نماید .

قطر سپتیک تانک عمودی می تواند از 1.2 متر تا 3 متر و ارتفاع آن می تواند از 1.5 متر تا 12 متر تعبیه و در اختیار خط تولید برای ساخت سپتیک تانک فاضلاب قرار گیرد .

سپتیک تانک فاضلاب

منبع: https://septic-tank.ir

 

  تانکر سازی رستاک            09121051031

تماس با تانکر سازی رستاک

تانکر سازی رستاک
تهران, جاده ساوه, کیلومتر 6 روبروی صنایع غذایی همدانیان خ سفالگری جنب بن بست آهنگر
تلفن همراه:
09121051031
09391051031
09104700363(تلگرام)
(برادران کردکندی)
برای مشاهده نقشه کلیک کنید
وب سایت:
ایمیل: info(at)rastak-tanker.ir
ایمیل: rastak-tanker(at)gmail.com
ساعت کاری: تانکر سازی رستاک سازنده تانکر هوایی و زمینی
5.0امتیاز از 7 دیدگاه

شبکه های اجتماعی: لینکدین - گوگل پلاس -