تفاوت اصلی تانکر های پلاستیکی با فلزی قسمت 3

تفاوت‌های اساسی مخازن پلاستیکی وفلزی….قسمت سوم
دراین قسمت دلیل سوق پیدا کردن مردم به سمت مخازن پلاستیکی را شرح خواهیم داد…
درگذشته ای نه چندان دور فلز اهن چندان قیمتی نداشت،وبه وفور یافت میشد حتی مردم ضایعات اهن الات خود را که کهنه میشد ویا بلا استفاده بود دور می‌ریختند.به همین دلیل در گذشته چون اهن ارزان بود، تانکر ها را از ورق ضخیم تر میساختند.کم کم هر چه اهن گران تر میشد سازندگان مخزن برای رقابت در بازار وبه جهت توان خرید افراد،روز به روز ورق مخازن را نازک ونازکتر میگرفتند،تا اینکه در این اواخر تانکر ها را واقعا با حلبی می‌سازند.
تا اینکه تانکر سازان بخت برگشته به یکباره متوجه شدند مردم دیگر رقبت خرید مخازنی که حتی با دست به راحتی فرو میرود راندارند،وازطرفی مشتریان نا آگاه هم فکر کردند که مخازن پلاستیکی مقاوم‌تر وارزانتر وبه صرفه تر از فلزی است.
البته ظاهر امر اینچنین است چرا کمی محکمتر وزیباتر به نظر می‌رسد اما غافل از اینکه هر ارزانی به صرفه نیست.
سابقا حتی مخازن سمپاشی ،ومخازن دستی اب ،( دبه های امروزی)، ۲۰لیتری ها وچه بسا مصارف دست اب هم از فلز بود،ومهمتر آنکه دلیل سلامتی ونبود بعضی از بیماری‌ها هم عمدتا همان بوده است.
در گذشته لوله کشی های اب منازل هم فلزی بود،وسلامت برقرار!!!!
چیزی که عجیب است وبنده دلیل آن را نمی‌دانم آن است که گه گاهی در گوشه وکنار ،،ودر محافل پزشکی ،برخی پزشکان دلسوز که بعضا معروف هم هستند داد به سر می‌گیرند که دلیل سرطان‌های امروزی،دلیل نا باروری ها،دلیل کوچک شدن آلت فرزندان وغیره وغیره استفاده از ظروف ،لیوان مخازن ولوله کشی پلاستیکی است.!!! اما چرا علنی نمیشود؟ ؟؟؟؟را نمی‌دانم
البته به نظر می‌رسد برای عده ای مستقیما ومتعاقبا سود فراوانی دارد!!!
به هرحال با آنکه با یک گل بهار نمیشود،ولی به نظر می‌رسد بی تاثیر هم نخواهد بود اگر اندکی درمورد این موضوع بدانیم وبگوییم.
فعلا بهتر است دراینجای بحث یاد آور شویم که آقا جان نفت خوردنی نیست،ود ظرف وبشقاب نفتی هم نباید غذا خورد.حتی اگر نفت ماده گرانی باشد!!!
درقسمت بعد دلیل دیگر سوق یافتن افراد به سمت این مخازن را شرح خواهیم داد .
با ما همراه باشید….